Yukarı Git

Landforce Avrasya`da Devlerin Arasında

 Landforce Avrasya`da Devlerin Arasında

Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren, gübre serpme ve yem hazırlama makinesi imalatı yapan Landforce Tarım Makineleri, İstanbul’da düzenlenen Avrasya Tarım 2013 fuarında boy gösterdi. Yurtiçinden ve yurtdışında prestijli birçok firmanın katıldığı fuarda, ismini her geçen gün duyuran Landforce Tarım Makinelerinin standına ilgi yoğundu. Dünyanın ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen ziyaretçilere makine tanıtımı yapılırken, makineler ziyaretçiler tarafından büyük bir beğeni ile incelendi.

 

İlk gününe İstanbul’da ki olumsuz hava şartlarının damga vurduğu fuarın diğer 3 günü yoğun ziyaretçi akınına uğradı. Fuarın ilk gününde, ulusal çapta yayın yapan Köy Tv, Landforce standından canlı yayın yaparken program yapımcıları, Zonguldak Ereğli’de tarım makinesi üretiminin gerçekleştirilmesini n önemli bir gelişme olarak izleyicilerine aktardılar.

Fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Mtall Sac Makine A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır, fuarın çok verimli geçtiğini belirtirken şunları belirtti; “Geçtiğimiz yılın başında başlamış olduğumuz üretimimiz hız kesmeden devam etmekte. Çeliği ile marka olan Ereğli artık tarım sektöründe de konuşulur bir hal aldı. Ereğli’nin çeliği ve Ereğli insanının emeğini bir araya getirdiğimiz makinelerimiz ülke genelinde kullanılmakta ve çiftçimizden çok olumlu tepkiler almakta. Kaliteli işçilik, kaliteli hammadde sloganı ile ürettiğimiz gübre serpme makineleri ile başladığımız üretimimize, hayvancılık için çok önemli olan yem hazırlama makinesini de ilave ettik. Her iki ürünümüzde hem kalitesi hem de fiyatı ile yurtdışı pazarlarda da rekabetçi bir hal aldı ki bu fuarda ciddi yurtdışı bağlantıları gerçekleştirdik. Yurtiçinde büyük başarılara imza atan Landforce markası artık yurtdışında da boy gösterecek. ” dedi.

2013 yılında yeni bir ürün daha üretmeyi hedeflediklerini belirten Cevat Kır “Çiftçilerimiz kalitemize olan inançları nedeni ile başka ürünleri de bizim üretmemizi istemekte. Bizde yeni bir ürün için gerek yurt içinde gerekse yurtdışında çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Mümkün olan en kısa sürede ürettiğimiz yeni makinemizi çiftçimizin hizmetine sunacağız. Bununla beraber ar-ge çalışmalarımız hız kesmeden sürecek. Özellikle çiftçiye zaman kazandıran ve verimi artıracak projeler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. ” dedi.

Landforce 2013 yılında başta Konya ve Bursa olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında birçok fuara katılacak.