Yukarı Git

"Landforce`u Değişim`e Anlattı"

Ereğli’de kurulu tarım makineleri üreten bir firma, yurt dışı sektörde de adını hızla duyurmaya başladı. LANDFORCE TARIM MAKİNALARI FABRİKASI Müdürü Yahya Karademir, fabrikanın işleyişi, hedefleri Ereğli’ye olan katkılarını Değişim Medya’ya anlattı.

 

LANDFORCE için; “Yeni kurulmuş olmasına rağmen, sektöründe 25 yıla aşkın bir tecrübeye sahip olan profesyonel ekibin bir araya gelmesiyle kaliteli ve teknik hizmetler sunmak ve bu tecrübeyi imalatla birleştirip yeni ürünler geliştirmek amacıyla kurulan bir markadır” diyen Karademir, bilgi birikimi, makine parkuru ve deneyimli iş gücü ile yurtiçi ve yurt dışında sektöründe önemli bir marka olma hedefinde olduklarının altını çizdi.

ADIM ADIM DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA

Firma olarak amaçlarının sektörde ilkleri yaratarak lokomotif bir firma ve müşterileri için çözüm ortağı olmak, yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza atmak olduklarını ifade eden Fabrika Müdürü Yahya Karademir, Değişim muhabirine şu açıklamalarda bulundu:

“Yaptığı tüm işlerde güven ve müşteri memnuniyetini ilke edinerek eksiksiz kalite anlayışını yönetim politikası ve stratejik değer kabul eder. Sektördeki bilgi birikim ve tecrübe gerek imalat gerekse pazarlama alanında, başta Türkiye olmak üzere dünya çapında satış, pazarlama ve teknik altyapı alanımızı büyük bir hızla geliştirmeye başlamış bulunmaktayız. Yapmış olduğumuz teknolojik ve insan kaynakları yatırımlarıyla dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. LANDFORCE; genişleyen ürün yelpazesi ile rekabetçi piyasa koşullarında yapmış olduğu ve yapmayı planladığı önemli atılım ve yatırımlarla yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen, sektörde her zaman çıtayı üst seviyelere taşıyacak ve yükseltecek enerji ve potansiyele sahip olan bir değer olacaktır.”  

FABRİKANIN İSTİHDAMI ŞU AN 31, AMA…

Hamzafakıhlı Mahallesi Organize Sanayi Bölgesi (O.S.B) 7 Nolu Çıkmaz Yol Sokakta 11200 M2 fabrika alanı içinde toplam kalite yönetim sistemini benimsemiş üretim hatlarında personelin en verimli şekilde çalışabilmesi için üretim hatları oluşturdukların de söyleyen Karademir, sözlerine şöyle devam etti:

“Gübre serpme makineleri ile üretime başlayan fabrikamız yem karma makinelerini de üretime katarak büyümeye devam ediyor. Bölgemizdeki  hayvancılıkla – besicilikle uğraşan çiftçimizin olmazsa olmazlarından olan  yem hazırlama ve dağıtma makinesi ile de bölgemizdeki et ve süt üretimindeki verimliliği artırıyoruz. Bölgemizde yeni yeni tanınmaya başlayan yem karma makineleri ile çiftçimizin en önemli işçilik giderlerini azaltmış, zaman kazandırmış ve et-süt üretimini artırmış oluyoruz. Bu makineler sayesinde süt üretimi geleneksel beslemeye göre %10 artmaktadır. Fabrikamız istihdamı şu an 31 dir, önümüzdeki aylarda bu kapasiteyi 2 katına çıkarmayı hedefledik.”

“HALKIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLERİM”

“Bölgemizde tarım makine üretimi konusunda ilk olmamızın gururunu yaşıyoruz” diyen Yahya Karademir; “Bunun yanı sıra bölgemizdeki yatımcıları da bu konuda teşvik ederek bölgemizi tarım makineleri üretim üssü olarak görmek istiyoruz. Ülkemizin bu bölge insanının kaliteli ve üstün işçiliğine ihtiyacı var’’ dedi. Karademir, söylerine şöyle devam etti:

“Ülkemiz çiftçilerinin tarım ve hayvancılıkta kazanması için makine kullanımı kaçınılmaz bir zorunluluk olmuştur.  Çiftçilerimizin bu konuda dikkat edeceği şey seçtiği makinenin kalitesi ve fiyat uygunluğudur. Makine kalitesi hem makine sağlamlığı-işlevselliği ve hem de üreticinin yaptığı makinenin arkasında oluşudur.

LANDFORCE olarak yurtiçine yaptığımız satışlardan aldığımız olumlu tepkilerin mutluluğunu yaşıyoruz. İhracat için devam ettiğimiz görüşmelerimiz de sonuç arifesindedir.

Yurtiçindeki özel bayiliklerimizin yanı sıra tarım kredi kooperatifleri (TKK ) ve pancar ekicileri kooperatifleri birliği ( PANKOBİRLİK ) ile olan anlaşmalarımız ile tüm yurdumuza hizmet sunmaktayız. Bu kurumlar vasıtası ile de avantajlı fiyat ve ödeme koşullarında çiftçimize hizmet veriyoruz. TKK nin son dönem kampanyası ile de 2 yıl faizsiz kredi desteği sayesinde yem karma makinesini çiftçilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Gübre serpme makinelerini tek diskli ve çift diskli olarak 500 litre ile 1200 litre kapasiteleri arasında, yem karma makinelerini de 1 ila 20 metreküplük olarak üretiyoruz. Yem karma makineleri dikey helezonlu olarak üretiyoruz. Bu makinenin diğerlerine göre en büyük avantajı daha az yakıtla daha çok iş yapmasıdır. Gübre serpme makinelerini traktör kuyruk mili vasıtası ile yem karma makinelerini ise hem traktör kuyruk mili ile hem de elektrikle çalıştırabiliyoruz.

Şirketimizin üstün mühendislik ve ar-ge yatırımları da devam etmektedir. Makinelerimizi çeşitli inavosyonlarla geliştirip daha verimli ve kullanışlı hale getirmek için tüm çiftçilerimizin hizmetindeyiz. Fabrikamızın bölgeye getirdiği yeni üretim modeli ve iş kulvarının halkımıza hayırlı olmasını dilerim.”