Yukarı Git

LandForce Kıbrıs`ta hedef büyüttü BB-

 LandForce Kıbrıs`ta hedef büyüttü BB-

 

BASIN BÜLTENİ                                                                                          04 EYLÜL 2013

Türkiye tarım makineleri sektörünün güçlü markası LandForce artık KKTC’de

LandForce Kıbrıs’ta hedef büyüttü

  1. Yüzde 100 yerli katma değer anlayışı ile tarım ve hayvancılık sektörünü geleceğe taşıyan makineler üreten Türkiye’nin güçlü tarım makineleri üreticisi LandForce, geliştirdiği son teknoloji ürünü yem karma, gübre ve tohum serpme makinelerini artık Kıbrıslı çiftçilerin ayağına götürecek.

 

  1. KKTC’de tarım ve hayvancılığın gelişmesi ve üretimde verimliliğin artırılması için Türkiye başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde kullanılan tarım makinelerini Kıbrıslı tarım üreticilerine sunacaklarını kaydeden LandForce Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır, “Hedefimiz Türkiye’de olduğu gibi KKTC çiftçisinin de en çok tercih ettiği marka olmak” dedi.

Tarım Makineleri alanında Türkiye’nin güçlü markası olan ve Türkiye’de % 100 Türk malı ve işçiliğiyle üretilen LandForce’un Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır “Tasarımını Türk mühendislerce yapılan makinelerimiz artık KKTC çiftçi ve hayvancılığın hizmetinde. Başta Türkiye çapında olmak üzere, ihracat yaptığımız dünyanın pek çok ülkesinde beğeni toplayan yem karma makinemiz olmak üzere toprağı kirletmeyen çevre dostu gübre ve tohum serpme makinelerine de artık Kıbrıs’lı çiftçilerimiz kolaylıkla ulaşabilecekler” dedi.

Kırsal kalkınmanın önemine işaret eden Kır, “Tarım makineleri sektöründe ülkemizde sahip olduğumuz güçlü iradeyi dünyanın dört bir tarafına taşıyoruz. KKTC’de de tarım ve hayvancılık sektörünün gelişebilmesine katkı sağlayıp, üretimde verimliliği en üst noktaya taşıyacağız. Ergonomik ve kolay kullanıma sahip LandForce makineleri ile Kıbrıs’lı çiftçilerimiz zamandan ve yakıttan maksimum kazanç sağlayacak” diye konuştu.

7. KKTC Tarım – Hayvancılık – Süt Ürünleri ve İş Makineleri Fuarı’na da katılacaklarını belirten Cevat Kır, ”5 – 8 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenecek fuarda yem karma, tohum ve gübre serpme makinelerimiz ile LandForce olarak bizde yer alacağız. Tüm Kıbrıslı çiftçilerimizi standımızda misafir etmek isteriz” açıklamasını yaptı.

11 bin metrekarelik üretim alanı

“% 100 Yerli Katma Değer” vizyonuyla tarım makineleri sektörünün güçlü Türk markası LANDFORCE; başta Türk Tarımı olmak üzere dünya tarım sektörüne yeni ve teknoloji ürünü tarım makineleri sunma amacıyla kurulmuştur. KDZ Ereğli’deki 11 bin m2’ye ulaşan fabrika alanında yem karma, gübre ve tohum serpme başta olmak üzere çiftçi ve besicilerin gereksinim duyduğu makine ve ekipmanları üreten LANDFORCE tarım makineleri alanında yurt içi ve yurt dışında öne çıkan sektörünün güçlü Türk markasıdır.