Yukarı Git

BÖLGE MAKİNE ÜSSÜ HALİNE GELMELİ

 BÖLGE MAKİNE ÜSSÜ HALİNE GELMELİ

25 yılı aşkın tecrübeleriyle sektörde adından söz ettiren LANDFORCE Tarım Makinaları toplamda 5 ülkeye yaptıkları ihracatın haklı gururunu yaşıyor. İhracat yaptıkları ülkelere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni de eklediklerini belirten LANDFORCE Tarım Makinaları Fabrikası Müdürü Yahya Karademir, ‘Büyümeye devam edeceğiz’ dedi.

Son dönemde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Karademir şu açıklamalarda bulundu; “ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine bugün itibari ile yaptığımız ihracatla birlikte toplam 5. Ülkeye ihracatımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Çalışıp üretip ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. Bölgemizde bu çalışmalarımızı örnek alıp, bunun gibi fabrika kurmayı düşünen iş adamlarımız bulunmakta. İşte bugünkü sevkimiz de iş adamlarımıza daha çok cesaret vermektedir. Bölgemizi sadece çelik üretimi konusunda değil, bu çeliği makineye dönüştürüp katma değerle beraber anılmasını sağlamaktayız. Makine üretimi yapan diğer fabrikalarla beraber daha çok çalışmalı ve bölgemizi bir makine üretim üssü haline getirmeliyiz. Bölgemiz insanlarının çalışkanlığının yanı sıra becerikli ve zeki olduğunu her zaman söyledim söylüyorum. Bu iş gücü cevherinin farkında olup, hak ettiği değeri verip daha mutlu bir geleceği hayal ediyoruz.

 

Üretimini yaptığımız yem karma, kükürt atma ve gübre serpme makinesinin yanında bölgemizde de kullanılabilecek bir makine hakkında çalışmalarımız ve arge yatırımlarımız devam etmekte. Bu yeni nesil makine ile de yurtiçi ve dışında önemli bir ses getirmeyi planlıyoruz”.