Yukarı Git

EREĞLİLİ LAND FORCE’DEN KUZEY KIBRIS’A TARIM MAKİNASI İHRACATI

 EREĞLİLİ LAND FORCE’DEN KUZEY KIBRIS’A TARIM MAKİNASI İHRACATI

Ereğlili iş adamı Cevat Kır’ın kurduğu MTALL Firması, LAND FORCE markası ile ürettiği tarım makinelerini, en son Kuzey Kıbrıs’ında eklenmesiyle 5 ayrı ülkeye ihraç ederken, firma yetkilileri “Bölgemizi makine üretim üssü  haline getirmeliyiz” şeklinde görüş belirterek hedef yükselttiler.

İşadamı Cevat Kır’ın kurduğu MTALL A.Ş. bünyesinde, Kdz.Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde,  tarım makineleri üretip pazarlayan Land Force markalı ürünlerin ihracatı devam ediyor .Bugüne kadar dört ayrı ülkeye   ihracat yapan firma, 5.ülke olarak  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine ürün göndermeye başladı. Sevkiyat 7 Haziran 2013 Cuma günü Ereğli’den yola çıktı.

Land Force Fabrika Müdürü, Gemi İnş. Mühendisi Yahya Karademir, konuyla ilgili gazetemize bir değerlendirme yaparak “Bölgemizin sadece çelik üretimi konusunda değil, bu çeliği makineye dönüştürüp katma değerle beraber anılmasını sağlamaktayız.” görüşüne yer verdi.

 HEDEF YÜKSELTTİ, MAKİNA ÜRETİM ÜSSÜ İSTEDİ

Karademirkonu ile ilgili  gazetemize yaptığı açıklamada “Makine üretimi yapan diğer fabrikalarla beraber daha çok çalışmalı ve bölgemizi bir makine üretim üssü  haline getirmeliyiz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine bugün itibari ile yaptığımız ihracatla birlikte toplam 5. Ülkeye ihracatımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Çalışıp üretip ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. Bölgemizde bu çalışmalarımızı örnek alıp, bunun gibi fabrika kurmayı düşünen iş adamlarımız bulunmakta. İşte bugünkü sevkimiz de iş adamlarımıza daha çok cesaret vermektedir. Bölgemizi sadece çelik üretimi konusunda değil, bu çeliği makineye dönüştürüp katma değerle beraber anılmasını sağlamaktayız. Makine üretimi yapan diğer fabrikalarla beraber daha çok çalışmalı ve bölgemizi bir makine üretim üssü  haline getirmeliyiz” dedi.

YENİ NESİL MAKİNELER PLANLIYORLAR

Ürettikleri tarım makinaları hakkında iddilı konuşan Karademir arge çalışmalarını sürdürdüklerini söylediç Karademir şöyle konuştu : “. Bölgemiz insanlarının çalışkanlığının yanı sıra becerikli ve zeki olduğunu her zaman söyledim söylüyorum. Bu iş gücü cevherinin farkında olup, hak ettiği değeri verip daha mutlu bir geleceği hayal ediyoruz.

Üretimini yaptığımız yem karma, kükürt atma ve gübre serpme makinesinin yanında bölgemizde de kullanılabilecek bir makine hakkında çalışmalarımız ve arge yatırımlarımız devam etmekte. Bu yeni nesil makine ile de yurtiçi ve dışında önemli bir ses getirmeyi planlıyoruz.”

KISACA LAND FORCE

Ereğlili İşadamı Cevat Kır’ın sahip olduğu Land Force, MTALL Sac Makine San.Tic.A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteriyor. Firma Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde, 11.200 M2 ye ulaşan fabrika alanı içinde, yaklaşık 35 personel ile üretim yapıyor. Yakın zamanda istihdam ve üretim kapasitesi ile ürün çeşitliliğini arttırmayı hedefleyen firma, gübre serpme makinelerini tek diskli ve çift diskli olarak 500 ile 1200 litre kapasiteleri arasında, yem karma makinelerini de 1 ila 20 metreküplük olarak üretiyor. Yem karma makinelerini dikey helezonlu olarak üreten firma, bu makinenin diğerlerine göre en büyük avantajını, daha az yakıtla daha çok iş yapması olarak gösteriyor.

Firma sahibi Cevat Kır, Ekim 2012’de düzenlenen 14. MÜSİAD Uluslararası fuarında LAND FORCE markasını ve Tarım Makineleri ürünlerini ilk kez ülke ve dünya pazarına sunarak büyük beğeni kazanmıştı.