Yukarı Git

LANDFORCE KOSOVA’YA GİDİYOR!..

 LANDFORCE KOSOVA’YA GİDİYOR!..

EREĞLİ
   Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde üretilen tarım makinelerinin ihracıta devam edildiği bildirildi.
   Mtall Sac Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fabrika Müdürü Gemi İnşaat Mühendisi Yahya Karademir, Hakimiyet’e yaptığı açıklamada, Ereğli Organize sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarında “Landforce” ismi ile ürettikleri gübre serpme ve yem karma tarım makinelerinin yüzde 100 Türk işçiliği ile üretilen ürünler olduğunu söyledi.
   Karademir, günün şartlarına göre ülke ekonomisinin gelişini için gerekli gördükleri üretim ve ihracat payında üzerlerine düşen sorumluluğun farkında olduklarını belirtti.
   Gerçekleştirdikleri ürünlerinde ilk olarak Almanya’ya ihraç ettiklerini anlatan Karademir, şöyle dedi:
   “Bugün de, 20 adet gübre serpme, 4 adet yem karma tarım makinelerimizi Kosova’ya gönderiyoruz. Önümüzdeki günlerde de anlaşmasını yaptığımız Kıbrıs, Arnavutluk, Bosna Hersek Ve Irak’a ürünlerimizden ihraç edeceğiz. İlerleyen süreçlerde ihracata daha da ağırlık vererek ülke ekonomisine katkımızı sürdüreceğiz.
   LANDFORCE, var olan bilgi birikimi makine parkuru ve deneyimli iş gücü ile yurt içi ve yurt dışında sektöründe önemli bir marka olma hedefindedir. LANDFORCE ailesi olarak, sektörde ilkleri yaratan lokomotif bir firma ve müşterilerimiz için çözüm ortağı olmak, yurt içi ve yurt dışında önemli projelere imza atmak amacındayız. Yaptığı işlerde güven ve müşteri memnuniyetini ilke edinerek eksiksiz kalite anlayışını yönetim politikası ve stratejik değer kabul eder. Sektördeki bilgi birikim ve tecrübe gerek imalat gerekse pazarlama alanında, başta Türkiye olmak üzere dünya çapında satış, pazarlama ve teknik altyapı alanımızı büyük bir hızla geliştirmeye başladık. Yapmış olduğumuz teknolojik ve insan kaynakları yatırımlarıyla dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.”

TARIM SEKTÖRÜNE ÖNEML İHİZMET
   Karademir, makinelerin üretildiği fabrikanın, OSB’de 11 bin 200 metrekare alan üzerine kurulu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
   “Fabrikamızda ürettiğimiz tarım makineleri sayesinde bölgemizde hayvancılıkla ve besicilikle uğraşan çiftçimizin olmazsa olmazlarından olan yem hazırlama ve dağıtma makinesi ile de bölgemizdeki et ve süt üretimindeki verimliliği artırıyoruz.
   Yeni tanınmaya başlayan yem karma makineleri ile çiftçimizin en önemli işçilik giderlerini azaltmış, zaman kazandırmış ve et-süt üretimini artırmış oluyoruz. Yurtiçindeki özel bayiliklerimizin yanı sıra Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK ) ve Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği ( PANKOBİRLİK ) ile olan anlaşmalarımız ile tüm yurdumuza hizmet sunuyoruz. LANDFORCE olarak yurtiçine yaptığımız satışlardan aldığımız olumlu tepkilerin mutluluğunu yaşıyoruz.
   Halen 31 personel çalışan fabrikamızda önümüzdeki aylarda kapasitemizi 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz. Şirketimizin üstün mühendislik ve ar-ge yatırımları da devam etmektedir. Makinelerimizi çeşitli inovasyonlarla geliştirip daha verimli ve kullanışlı hale getirmek için tüm çiftçilerimizin hizmetindeyiz.”
   Bu arada, yüklenen tır, Kosova’ya gitmek üzere ilçeden ayrıldı.