К началу страницы

Интенсивный поток работы фирмам из Эрегли из выставки Мусаид

 Интенсивный поток работы фирмам из Эрегли из выставки Мусаид

Müstakil İşadamları Derneği’nce (MÜSİAD), İstanbul’da düzenlenen “14. MÜSİAD Uluslar arası Fuarı”na Ereğli’den katılan firmalar, fuarın yoğun iş talebi temposundan ve aldıkları sonuçtan memnun kaldıklarını bildirdi.

Demokrat Yayın Grubu Genel Müdürü ve İş’te Haber Hayat Yayıncılık Sahibi Doğan Gönüllü, Hakimiyet yayın grubundan Fikri Kapan, ve Şirin Ereğli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şafak Erel, MÜSİAD’ın İstanbul’daki CNR Expo Center’deki fuarını mercek altına aldı. Üçlüyü fuar girişinde işadamı Cevat Kır karşıladı.

Ülke genelinde çok sayıda MÜSİAD üyesi şirketin yer aldığı fuarda, MÜSİAD Ereğli Şubesi’nin teşvikiyle Ereğli ve Alaplı’dan da Tat Metal Çelik Center, Çınar Boru Metal Sac Sanayi Dış Ticaret Ltd, Mtall ltd. şti, Alfa İnşaat, Ünallar Grup, Emre (Erkay) Metal Çelik Servis Merkezi,  Birlik Makina ve Alper Fındık stant açan firmalar oldu.

Gönüllü, Kapan ve Erel’in sırasıyla gezdiği stantlardan aldığı sonuçlar ise fuarın  ilk günlerde yoğun ve genellikle olumlu geçtiği şeklinde oldu.

 KIR’DAN SÜRPRİZ  MARKA; LAND FORCE

 

Aynı zamanda MÜSİAD eski başkanlarından Mtall Sac Sanayi ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kır kendi deyimi ile “sürpriz” yaptı. Kır, daha öncede katıldığı fuara bu yıl ise Karadeniz Bölgesi’nde ‘ilk’ olan Tarım aletleri ürünlerini “LAND FORCE” markası ile tanıttıklarını söyledi.

Fuara, 86 ülkeden 5 bin civarında yabancı işadamının katılmasının, MÜSİAD üyelerinin ürettiği mamullerin tanıtılmasında öncülük ettiğini savunan Kır, şöyle dedi:

“Bu sayede MÜSİAD üyelerinin kendi alanındaki ilişkileri, Türkiye’deki sanayici ve işadamlarının fuarı gezerek gelişmeleri çok daha yakından takip etmelerine yardımcı oluyor. Bu yıl IBF ile birlikte çok sayıda yabancı işadamı fuara katıldı. Bu da yerli işadamlarımızın da moral ve motivasyonları çok daha iyi noktaya geldi. Mtall Firması olarak da burada Land Force markalı ürünlerimizi tanıtarak bir çok yabancı sanayici ve işadamı ile görüşmeler yaptık. Bunun neticesinde de yeni bağlantılar yapacağız. İnşallah bu yönde de Ereğli’deki yeni iş yapma modelimiz ile ürettiğimiz mamulleri ihracatını yapma mutluluğunu yaşayacağız.”