Yukarı Git

LandForce BURTARIM Fuarı`nda

 LandForce BURTARIM Fuarı`nda

Tarım Makineleri sektörünün uluslararası Türk markası LandForce, sektörde çığır açacak 17 metreküplük Yem Karma Makinesi Bursa 11. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nın (BURTARIM) VİP günü kapsamında düzenlediği özel etkinlikle görücüye çıkardı.

 

Tarım Makineleri alanında ülkemizin güçlü markası LandForce, 30 Eylül Pazartesi günü BURTARIM VIP günü çerçevesinde düzenlediği çok özel bir etkinlikte sektörün önde gelen isimlerini, bayilerini, ulusal ve uluslar arası markalarını buluşturdu. Etkinlikte, sektörde yeni bir dönemi başlatacak 17 metreküplük Yem Karma Makinesini de görücüye çıkaran LandForce, özellikle besicilik ve hayvancılık sektöründe büyük bir ihtiyacı gidermiş oldu.

Tarım lokomotif sektörler arasında

BURTARIM VIP Salonu’nda gerçekleşen özel etkinliğin açılış konuşmasını yapan LandForce Yönetim Kurulu Başkanı Cevat KIR, “500 milyar dolar ihracat hedefine koşan ülkemizin tarım ve hayvancılık ürünlerinin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) içindeki payı giderek artmaktadır. Sektörün GSYİH içinde payının önümüzdeki 10 yıl içinde % 7’den % 8,4’e çıkacağı öngörülmekte. Dolayısıyla tarım ve hayvancılık sektörü giderek ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri haline gelmeye başlamıştır” dedi.

“Tarım, hayvancılık ve besicilik diğer imalat sanayi sektörleri dışında ülkemizdeki en temel istihdam alanlarının başında geliyor” diyen Cevat KIR, “Bu nedenle tarım, hayvancılık ve besicilik sektörlerinde makineleşme önümüzdeki 10 yılda ana gündem maddesi haline gelecektir” diye konuştu.

Ulaşılabilir fiyat ve yaygın servis ağı

Tarımda endüstriyelleşme ve makineleri tarım uygulamalarının yaygınlaşmasıyla tarımsal verimlilik ve ürün çeşitliliğinin artıracağına dikkat çeken KIR, “LandForce olarak çeşitli çap ve ebatta modern teknolojileri kullanarak ürettiğimiz gübre ve tohum serpme, yem karma ve diğer tarımsal makineleri, Türk çiftçisine ulaşılabilir fiyat ve yaygın servis ağı avantajları ile sunuyoruz. Müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlerde LandForce Tarım Makineleri’nin ve sağladığı verimlilik sayesinde kendisini kısa sürede amorti ettiğini görüyoruz” dedi.

100’de yüz yerli

“LandForce bugün sadece ülkemizde değil artık dünya çapında çiftçi ve havyacılıkla uğraşan tüm kesimlerin yakından tanıdığı, güven duyduğu ve sadık birer müşterisi olduğu Türk markasıdır. Bunda çalışanlarımızın ve bayilerimizin katkısı büyüktür” diyen Kır, “Sadece ülkemizde değil dünya çapında giderek tanınan ve aranan bir marka olan LandForce giderek büyüyen bayi ağı, yurtdışı temsilcilikleri ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek. Bugün burada lansmanını yaptığımız 17 metreküplük Yem Karma Makinesi sadece Türk mühendislerinin bir başarı hikayesi değildir. Sektöründe bir çok ilki barındırmaktadır. Yüzde 100 yerli katma değer ile ürettiğimiz bu makine çiftçi ve besicilerin birçok derdine çare olacaktır” diye konuştu.