Yukarı Git

EREĞLİ’DEN KOSOVA’YA “LAND FORCE” KÖPRÜSÜ

 EREĞLİ’DEN KOSOVA’YA “LAND FORCE” KÖPRÜSÜ

Zonguldak Ereğli’de üretilen Land Force markalı tarım makinesi ürünleri, ihracatta hız kesmiyor. Kısa süre önce Almanya’ya ihracat yapan firma, şimdi de Kosava’ya ürün göndermeye başladı. Land Force önümüzdeki günlerde Balkan ve Ortadoğu ülkelerine açılmayı hedefliyor.

İşadamı Cevat Kır’ın kurduğu MTALL A.Ş. bünyesinde, Kdz.Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde,  tarım makineleri üretip pazarlayan Land Force markalı ürünler, ihracatta hız kesmiyor. Kısa süre önce Almanya’ya ihracat yapan firma, şimdi de Kosava’ya ürün göndermeye başladı. Land Force önümüzdeki günlerde Balkan ve Ortadoğu ülkelerine açılmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili gazetemizden Doğan Gönüllü’ye değerlendirmede bulunan Land Force Fabrika Müdürü, Gemi İnş. Mühendisi Yahya Karademir, “Kdz Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde LAND FORCE markası ile gerek hammadde gerekse hizmet olarak, yüzde yüz Türk ürünü tarım makinaları üretimi yapıyoruz. LAND FORCE ailesi olarak, ülkemizin gelişen yöünü olan tarım sektörüne hizmet etmenin ve Avrupa’ya ihracat yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. Karademir,  Kosova’ya yapılan ihracatının ardından, tarım makinelerini anlaşması yapılan Kıbrıs, Arnavutluk, Bosna Hersek ve Irak’a ihraç etmeye başlayacaklarını belirtti.

YURT İÇİ SATIŞLARDA KAMPANYA

Karademir ayrıca sadece dünya ülkelerine değil yurt içine yapılan satışlardan alınan olumlu tepkilerin kendilerini motive ettiğini iade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:  “Yurt içindeki özel bayiliklerimizin yanı sıra Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) ve Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK) ile olan anlaşmalarımız ile tüm yurdumuza hizmet sunmaktayız. Bu kurumlar vasıtası ile de avantajlı fiyat ve ödeme koşullarında çiftçimize hizmet veriyoruz. TKK’nin son dönem kampanyası ile de 2 yıl faizsiz kredi desteği sayesinde yem karma makinesini çiftçilerimizin hizmetine sunuyoruz.”

ÜRÜN GAMI GENİŞLİYOR

 Ürettikleri Tarım Makinelerininin ürün çeşitliliğini arttırmayı hedeflediklerinin altını çizen ve gübre serpme makinelerinin ardından yem karma makinelerini de üretime kattıklarını belirten Karademir; “bu sayede bölgemizde yeni yeni tanınmaya başlayan yem karma makineleri ile çiftçimiz hem işçilik giderleri azaltmış olacak hem de zaman kazanmış diğer yandan et-süt üretimi de artmış olacak” dedi.

KISACA LAND FORCE

Ereğlili İşadamı Cevat Kır’ın sahip olduğu Land Force, MTALL Sac Makine San.Tic.A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteriyor. Firma Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde, 11.200 M2 ye ulaşan fabrika alanı içinde, yaklaşık 35 personel ile üretim yapıyor. Yakın zamanda istihdam ve üretim kapasitesi ile ürün çeşitliliğini arttırmayı hedefleyen firma, gübre serpme makinelerini tek diskli ve çift diskli olarak 500 ile 1200 litre kapasiteleri arasında, yem karma makinelerini de 1 ila 20 metreküplük olarak üretiyor. Yem karma makinelerini dikey helezonlu olarak üreten firma, bu makinenin diğerlerine göre en büyük avantajını, daha az yakıtla daha çok iş yapması olarak gösteriyor.

Firma sahibi Cevat Kır, Ekim 2012’de düzenlenen 14. MÜSİAD Uluslararası fuarında LAND FORCE markasını ve Tarım Makineleri ürünlerini ilk kez ülke ve dünya pazarına sunarak büyük beğeni kazanmıştı.